Tilmelding og betaling

tilmelding

Gå direkte til tilmelding og betaling for baner eller ungdomstræning.

Læs mere

Har du lyst til at spille ?

Badm-ungdom-225x100

Vi har ungdomshold lige fra begyndere og øvede til turneringsspillere.

Læs mere

Fællestræning

Staevne-225x100

Hver onsdag kl. 19-21 er der fællestræning.

Læs mere

Book en badmintonbane

ledige-baner-225x100

Book en bane, og få gang i motion sammen med dine venner.

Læs mere

VIP odense

Badminton afdelingen vil gerne invitere klubbens medlemmer til VIP arrangement til Denmark Open 2017 i Odense, søndag d. 22. oktober 2017

Du sørger selv for transport frem og tilbage fra Rønnede. Til gengæld betaler klubben for VIP brunch, adgang til VIP lokale og billetter til finalerne.

Du får en enestående chance for at se badminton på absolut topniveau, hvor nogle af verdens bedste spillere er inviteret.

Du kan læse meget mere om turneringen her.

Der er brunch fra kl. 10:30.

Det hele foregår i Odense Idrætshal (EWII Park), Højstrupvej 5-7, 5200 Odense

Tilmeld dig online nedenfor SENEST FREDAG D. 6. OKTOBER 2017

Kontakt Lars for yderligere information.

Kontakt Rolf hvis du har problemer med tilmeldingen.

Nyt fra Badminton

Sommerbadminton 2019 Sommerbadminton 2019 Tilmelding til Sommerbadminton Nu kan du melde dig til sommerbadminton hver onsdag. Der er ledige baner fra kl. 19:00-21:00. Prisen er kun 400 kr. pr. bane pr. time, og du har banen fra d. 1. maj 2019 til d. 26. juni 2019. Du kan også tilmelde... Læs mere
Hold og tilmelding sæson 2018/19 Hold og tilmelding sæson 2018/19   Tilmelding badminton Find den bane / det hold du vil tilmelde dig på listen nedenfor og følg vejledningen. Vejledning Klik "Tilmeld" på det hold du gerne vil deltage på i listen nedenfor. Hvis deltageren tidligere har spillet og derfor... Læs mere
Spændende tur til Denmark Open Spændende tur til Denmark Open   27 medlemmer af RIF Badminton mødtes søndag d. 22. oktober i Odense til finalerne i Denmark Open. Desværre var der ingen danskere i finalerne, men vi fik alligevel set en masse spændende badminton i verdensklasse. Turneringen rangerer blandt... Læs mere
Kom til Denmark Open med Badminton Kom til Denmark Open med Badminton Badminton afdelingen vil gerne invitere klubbens medlemmer til VIP arrangement til Denmark Open 2017 i Odense, søndag d. 22. oktober 2017 Du sørger selv for transport frem og tilbage fra Rønnede. Til gengæld betaler klubben... Læs mere
Hold og tilmelding sæson 2017/18 Hold og tilmelding sæson 2017/18   Tilmelding badminton sæson 2017/18 Find den bane / det hold du vil tilmelde dig på listen nedenfor og følg vejledningen. Vejledning Klik "Tilmeld" på det hold du gerne vil deltage på i listen nedenfor. Hvis... Læs mere

 


 

Kontakt os

4683 Rønnede
Telefon: 27 95 35 16
CVR: 76402752

Tilmelding og betaling

 
Vi modtager følgende kort ved online betaling.
 
dankort
Du er her: Home Afdelinger Idrætsgrene Badminton Badminton Artikler 2015 Kom til Denmark Open med Badminton