Hjemmekampe

hjemmekampe

Se oversigten over RIF Fodbold's hjemmekampe.

Læs mere

KLUBTØJ MED LOGO

sportyfied

Webshop med alt til vores fodboldspillere.

Læs mere

Klubbens kampprogram

klubbens-kampprogram

Her kan du se RIF Fodbold's komplette kampprogram og resultater.

Læs mere

Om RIF Fodbold

fodbold-nyt

Læs mere om RIF Fodbold, og om vores mange tilbud.

Læs mere

Rønnede IF’s U10 fodboldpiger (årg. 04-05) mangler en træner som kan indgå i et godt træner-team og samarbejde med pigerenes nuværende træner.
som gør et stort stykke arbejde, men som ønsker en at dele opgaverne med.

- Drømmen er en træner, der kan favne tøser i den pågældende alder. De er vant til et godt socialt samvær, som nuværende træner har lagt stor vægt på.


Rønnede IF fodbold Sandkassehold  (årg, 09-10) har brug for en træner til de små drenge og piger .Der er én forældre der gerne vil være hjælpetræner, men vi mangler en træner.

Det kræver ikke det store træner erfaring, og vi i bestyrelsen stiller heller ikke de store krav, Så har man lysten, skal det nok gå.


Rønnede IF Fodbold har børnehold der dækker alle årgange. Derudover har klubben ungdomshold, seniorhold og veteraner.
RIF lægger stor vægt på god stemning, socialt samvær og uddannelse af trænere og tilbyder derfor DGI- og DBU-kurser,
der målretter sig den enkelte træners behov. Klubben indhenter børneattest ved nystart samt én gang årligt.


Man kan følge Rønnede IF Fodbold på Facebook.


Interesserede kan kontakte Rønnede IFs bestyrelse på mail:
Denne e-mail adresse bliver beskyttet mod spambots. Du skal have JavaScript aktiveret for at vise den. eller på mobil 61261991.

Robert Green

RIF Bestyrelse

 

 

Nyt fra Fodbold

Fodboldskolen 2018 Fodboldskolen 2018 Rønnede IF 2018 Læs mere
Rønnede IF U13 vinder alle deres kampe på AIFCup 2017- et super godt stævne på Albertslund stadion Rønnede IF U13 vinder alle deres kampe på AIFCup 2017- et super godt stævne på Albertslund stadion I weekenden d. 27/28 maj blev der afholdt AIFCup 2017, et kæmpestort fodboldstævne på Albertslund stadion. Selvom holdet havde nogle få skader for en tidligere tunering (Bakkens Fodbolds Festival 2017)  kunne Rønnede... Læs mere
Rønnede IF fodboldafdeling ordinære generalforsamling Rønnede IF fodboldafdeling ordinære generalforsamling Onsdag den 2. marts klokken 19:00 afholder Rønnede IF fodboldafdeling den årlige ordinære generalforsamling i hallens klublokale på 1. sal. Dagsorden ifølge vedtægterne. Valg af bestyrelse.: Kasserer Jette... Læs mere
Rønnede IF U-12 drenge puljevinder Rønnede IF U-12 drenge puljevinder Rønnede IF´s U-12drenge blev vinder af DBU 8-mands sommer-turnering pulje 10. række 4. med en imponerende målscore på +41. Spændingen om tuneringen´s 1. plads, holdt til sidste sekund, i sidste kamp, hvor... Læs mere
Rønnede IF Fodboldskole, Fra fredag d. 4 september til søndag d. 6 september Rønnede IF Fodboldskole, Fra fredag d. 4 september til søndag d. 6 september Information om fodboldskolen: Det er forventet at spillerne bliver og overnatter hele weekenden, fra fredag til søndag, forventet sluttidspunkt søndag ved 15-tiden.   Læs mere

Kontakt os

4683 Rønnede
Telefon: 27 95 35 16
CVR: 76402752

Tilmelding og betaling

 
Vi modtager følgende kort ved online betaling.
 
dankort
Du er her: Home Afdelinger Idrætsgrene Fodbold Rønnede IF søger to trænere: