Hjemmekampe

hjemmekampe

Se oversigten over RIF Fodbold's hjemmekampe.

Læs mere

KLUBTØJ MED LOGO

sportyfied

Webshop med alt til vores fodboldspillere.

Læs mere

Klubbens kampprogram

klubbens-kampprogram

Her kan du se RIF Fodbold's komplette kampprogram og resultater.

Læs mere

Om RIF Fodbold

fodbold-nyt

Læs mere om RIF Fodbold, og om vores mange tilbud.

Læs mere

 

En lille succes historie fra Sydsjælland.
Rønnede IF u18 piger vinder i weekend 21/22-02-2015 LM i indefodbold -DGI.

Lørdag mødtes landes 14 bedste pige hold i u18 række i Aarup på Fyn for at spille om at blive Landsmester 2015.

Efter 6 kampe lørdag gik pigerne fra Rønnede IF videre til ”A-rækken s” slutspil ( finale runde med 4 hold )

Holdet fra Rønnede IF bestod af :
Louise Hansen
Nikoline Hansen
Michele Bay
Oline Moth
Emma Jakobsen
Burcu Avril

Træner / holdleder :
Bjarne Hansen
Lars Moth

 

De 4 hold som søndag spille finale runden var fra :

Pulje 1.

Fortuna Randers 3 ( puljevinder )

Rårup GIF

Pulje 2.

Rønnede IF ( pulje vinder )

FA København 1

Efter finale runde var resultatet :

1. Rønnede IF

2. FA København 1

3. Fortuna Randers 3

4. Rårup GIF

 

Nyt fra Fodbold

Fodboldskolen 2018 Fodboldskolen 2018 Rønnede IF 2018 Læs mere
Rønnede IF U13 vinder alle deres kampe på AIFCup 2017- et super godt stævne på Albertslund stadion Rønnede IF U13 vinder alle deres kampe på AIFCup 2017- et super godt stævne på Albertslund stadion I weekenden d. 27/28 maj blev der afholdt AIFCup 2017, et kæmpestort fodboldstævne på Albertslund stadion. Selvom holdet havde nogle få skader for en tidligere tunering (Bakkens Fodbolds Festival 2017)  kunne Rønnede... Læs mere
Rønnede IF fodboldafdeling ordinære generalforsamling Rønnede IF fodboldafdeling ordinære generalforsamling Onsdag den 2. marts klokken 19:00 afholder Rønnede IF fodboldafdeling den årlige ordinære generalforsamling i hallens klublokale på 1. sal. Dagsorden ifølge vedtægterne. Valg af bestyrelse.: Kasserer Jette... Læs mere
Rønnede IF U-12 drenge puljevinder Rønnede IF U-12 drenge puljevinder Rønnede IF´s U-12drenge blev vinder af DBU 8-mands sommer-turnering pulje 10. række 4. med en imponerende målscore på +41. Spændingen om tuneringen´s 1. plads, holdt til sidste sekund, i sidste kamp, hvor... Læs mere
Rønnede IF Fodboldskole, Fra fredag d. 4 september til søndag d. 6 september Rønnede IF Fodboldskole, Fra fredag d. 4 september til søndag d. 6 september Information om fodboldskolen: Det er forventet at spillerne bliver og overnatter hele weekenden, fra fredag til søndag, forventet sluttidspunkt søndag ved 15-tiden.   Læs mere

Kontakt os

4683 Rønnede
Telefon: 27 95 35 16
CVR: 76402752

Tilmelding og betaling

 
Vi modtager følgende kort ved online betaling.
 
dankort
Du er her: Home Afdelinger Idrætsgrene Fodbold Rønnede IF U18 piger vandt Landsmesterskabet DGI